2013 Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

admin
Ocak 29, 2017
2013 Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
8 Aralık İLK YARDIM SORULARI
8 Aralık TRAFİK SORULARI
8 Aralık MOTOR SORULARI
2 Kasım İLK YARDIM SORULARI
2 Kasım TRAFİK SORULARI
2 Kasım MOTOR SORULARI
24 Ağustos İLK YARDIM SORULARI
24 Ağustos TRAFİK SORULARI
24 Ağustos MOTOR SORULARI
29 Haziran İLK YARDIM SORULARI
29 Haziran TRAFİK SORULARI
29 Haziran MOTOR SORULARI

2013 Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

Trafik kurallarında, ilk yardım ders içeriklerinde, araçların mekaniğinde bir değişiklik olmadığı sürece ehliyet sınavları bir değişikliğe uğramamaktadır. Bu yüzden önceki dönemlerde sorulan soruları incelemek ve bu sorular üstünden gelecek soruları tahmin etmek, adayların sınavlardaki başarılarını direk olarak etkileyecektir. Müfredat değişmediği zaman sınavlarda benzer soruların sorulması beklenmektedir.

2013 tarihinden itibaren bütün ehliyet türündeki adaylar tek bir sınava giriyor. Bu uygulama günümüzde de devam ediyor. Sizde 2013 ilk yardım çıkmış soruları inceleyerek kendinizi sınava hazırlayabilirsiniz.

Puanlama Nasıl Yapılır?

Ehliyet sınavı puanlaması oldukça basittir. 50 soru 100 puan yapıldığı için her sorunun değeri 2 puan olmaktadır. Yapılan doğru sayılarını 2 ile çarparak adayın puanı hesaplanır. Bir adayın sınavdan başarılı sayılabilmesi adına en az 70 puana ihtiyacı olur. Sürücü adayının en az 70 puanı alabilmesi için de 50 sorudan ortalama olarak en az 35 soruya doğru cevap vermesi gerekir.

Sınav Kaç Dakika Sürüyor?

Sistem değişikliğinden sonra tüm adaylar aynı anda girmeye başladığı ehliyet sınavları 60 dakika olarak yapılmaktadır. Adaylardan 60 dakikada 50 soruya cevap vermeleri istenir. Adaylar, ehliyet sınavı çıkmış sorular çözmesi durumunda zaman tutarak kendilerini deneme fırsatı bulmaktadır. Bu sayede adaylar girmek istediği sınav için iyi bir hazırlık yapabilir.

Güncel Çıkmış Sorular Bir Arada

Bazı sayfalar üzerinde güncel olmayan soruları yayınlayarak sürücü adaylarını anında yanıltabilmektedir. Adaylar, sınav sistemlerinde 2013 yılında değiştiği için bu seneden sonraki sorulara dikkat etmesi gerekir. 2013 motor çıkmış soruları ile başlayarak 2014, 2015 ve 2016 yılları içerisinde çıkan soruları çözerek sınava en iyi şekilde hazırlanmaktadır.

Direksiyon Sınavına Girme

Teorik şekilde gerçekleştirilen ehliyet sınavından başarılı olmayan bir aday, direksiyon sınavına girmeye hak kazanmış sayılmamaktadır. Teorik sınavlara en fazla 4 defa girebilmektedir. Teorik sınavdan 4 kere başarısız olan adayların tekrar kurs görmesi gerekir.

Ehliyet Sınavında Başarısız Olursam Ne Yapmalıyım?

Adaylar her girdiği sınav konusunda yeniden ücret ödemek zorundadır. Sınav ücretini herhangi bir şekilde yatırmayan adaylar için sınav giriş belgesi düzenlenmemektedir. 4 kere sınavdan başarısız olan adaylar kayıt olacakları kurs içerisinde yeniden ücret ödemek durumunda kalmaktadır. Sitemizde 2013 trafik çıkmış sorular ile beraber tüm yılların ehliyet sınav soruları yer almaktadır.

Ehliyet Sınavı Tarihi
23 ARALIK 2017

Üye OlŞifremi Unuttum

Direksiyon sınavını nasıl geçebilirim ? Direksiyon sınavından nasıl geçebilirim sorusuna dair tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. Ehliyet yazı... Devamı

7 Ekim 2017 Trafik Adabı Soruları Devamı