2014 Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

S. UYANIK
Ocak 29, 2017
2014 Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
13 Aralık İLK YARDIM SORULARI
13 Aralık TRAFİK SORULARI
13 Aralık MOTOR SORULARI
18 Ekim İLK YARDIM SORULARI
18 Ekim TRAFİK SORULARI
18 Ekim MOTOR SORULARI
6 Eylül İLK YARDIM SORULARI
6 Eylül TRAFİK SORULARI
6 Eylül MOTOR SORULARI
9 Ağustos İLK YARDIM SORULARI
9 Ağustos TRAFİK SORULARI
9 Ağustos MOTOR SORULARI
12 Temmuz İLK YARDIM SORULARI
12 Temmuz TRAFİK SORULARI
12 Temmuz MOTOR SORULARI
14 Haziran İLK YARDIM SORULARI
14  Haziran TRAFİK SORULARI
14 Haziran MOTOR SORULARI
8 Mart İLK YARDIM SORULARI
8 Mart TRAFİK SORULARI
8 Mart MOTOR SORULARI
8 Şubat İLK YARDIM SORULARI
8 Şubat TRAFİK SORULARI
8 Şubat MOTOR SORULARI
12 Ocak İLK YARDIM SORULARI
12 Ocak TRAFİK SORULARI
12 Ocak MOTOR SORULARI

2014 Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

Trafikte yapılacak anlık bir hata sakatlıklara hatta ölümlere bile yol açmaktadır. Bu yüzden trafik kurallarını iyi bilen, dikkatli, trafik içerisinde iken sakinliğini koruyabilen, çevresindekilere saygılı bir şoför olarak devam etmek çok önemlidir.

Sürücü adaylarının ehliyetlerini alabilmeleri için girmeleri ve başarılı olmaları zorunlu olan ehliyet sınavı 2 ayda bir olmak üzere yıl içerisinde 6 defa gerçekleştirilmektedir. Adaylar yazılı sınavı geçemediği sürece bir sonraki ehliyet sınavına girip geçer not alması gerekir. Sınavdan başarılı olmak için sayfamızda yer alan 2014 ilk yardım çıkmış sorularını çözebilirsiniz.

Sınava Kaç Defa Girilir?

Her aday 4 kere teorik sınavlara ve 4 defa uygulama sınavına girmesi gerekir. Herhangi bir mazereti olmadığı takdirde sınava girmemiş olan aday bir hakkını kullanmış sayılmaktadır. Eğer ki 4 sınavdan da başarısız olması durumunda, aday ehliyet kursunu yeniden almak zorundadır. Fakat sağlık sorunları, doğal afetler, yakınlarıyla ilgili yaşanmış olan olumsuzluklar gibi mazeretlerden dolayı sınava giremeyen adaylara bir defaya mahsus mazeret sınavı olabilmektedir.

Kaç Puan Almak Gerekiyor?

Sınavdan başarılı sayılabilmek adına 70 puan almanız gereklidir. Her soru 2 puan değerinde ve toplam olarak 50 soru sorulmaktadır. Adaylar bu soruların en az 35’ine doğru cevap vermesi gerekir.

Hangi Konular Soru Çıkıyor?

Sistem değişikliği ile beraber artık bütün ehliyet türlerinden adaylar aynı sınava giriyor. 50 sorudan 12 tanesi ilk yardım bölümünden, 23 tanesi trafik bölümünden, 9 tanesi motor bölümünden, 6 tanesi trafik içerisindeki görgü kurallarından gelmektedir. Adayların her kısımda asgari bir doğru cevap sayısına ulaşması gerekmiyor. Ehliyet alma sınavı uygulamasından başarılı olabilmek adına sınavın toplamından gerekli puanı alması gerekir. Sitemizde yer alan 2014 motor çıkmış soruları inceleyerek sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz.

Yanlış Doğruyu Götürür Mü?

Ehliyet sınavında 4 şık yer almakta ve yanlışlar doğruyu götürmemektedir. Bu yüzden adayların sınav sonunda bilemedikleri soru olduğu takdirde düşüncelerine en yakın gelen şıkkı işaretleyebilir.

Sayfamızda 2014 trafik çıkmış sorular dâhil olmak üzere geçmiş ehliyet sınavlarının soruları yer almaktadır.

Ehliyet Sınavı Tarihi
4 AĞUSTOS 2018

Üye OlŞifremi Unuttum

YENİ “B” SINIFI EHLİYET HAKKINDA BİLGİLER KULLANILACAK ARAÇ: Otomobil ve Kamyonet”B” sınıfı sürücü belgesi otomobil ve kamyon... Devamı

YENİ “B1” SINIFI EHLİYET HAKKINDA BİLGİLER KULLANILACAK ARAÇ: 4 Tekerlekli Motosiklet (Net motorgücü 15 kilovatı, net ağırlığı 400 kilogr... Devamı

KULLANILACAK ARAÇ: Motosiklet (Tüm Motosikletleri kullanır) “A” sınıfı sürücü belgesi sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ... Devamı

YENİ “A2” SINIFI EHLİYET HAKKINDA BİLGİLER KULLANILACAK ARAÇ: 0-35 KW ARASI MOTOSİKLET “A2” sınıfı yeni ehliyet belgesi, gücü... Devamı