2015 Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

S. UYANIK
Ocak 29, 2017
2015 Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular
12 Aralık İLK YARDIM SORULARI
12 Aralık TRAFİK SORULARI
12 Aralık MOTOR SORULARI
10 Ekim İLK YARDIM SORULARI
10 Ekim TRAFİK SORULARI
10 Ekim MOTOR SORULARI
29 Ağustos İLK YARDIM SORULARI
29 Ağustos TRAFİK SORULARI
29 Ağustos MOTOR SORULARI
27 Haziran İLK YARDIM SORULARI
27 Haziran TRAFİK SORULARI
27 Haziran MOTOR SORULARI
22 Mart İLK YARDIM SORULARI
22 Mart TRAFİK SORULARI
22 Mart MOTOR SORULARI
10 Ocak İLK YARDIM SORULARI
10 Ocak TRAFİK SORULARI
10 Ocak MOTOR SORULARI

2015 Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

Ehliyet sınavlarına hazırlanan sürücü adaylarımız için geçmiş zamanda ehliyet sınavlarında çıkan ehliyet sorularını çözmeniz için bu sitemizi hazırladık. Sitemizde tüm geçmiş ehliyet sınav sorularını çözebilirsiniz. Eski zamanda çıkmış ehliyet soruları sınavdan önce çözülürse ehliyet sınavını rahatlıkla geçersiniz.

MEB tarafından yapılmaya devam eden motorlu taşıtlar sürücü kursu sınavlarına hazırlananlar için en önemli konulardan bir tanesi önceden çıkmış soruları tekrar tekrar çözebilmektir. Çünkü yeni ehliyet sınavı içerisinde çıkacak sorular eskiden çıkmış olan ehliyet sınavında sorulan sorulara çok benzer nitelikte olmaktadır. Sayfamızda yer alan 2015 ilk yardım çıkmış soruları ile en iyi hazırlığı yapabilirsiniz.

Sınavda Kaç Soru Yer Alıyor?

Ehliyet sınavlarında 50 soru yer almaktadır. Ehliyet sınavlarında çıkmış olan 50 sorunun 27 tanesi trafik ve çevre bilgisi, 13 tanesi ise ilkyardım bölümünden ve 10 tanesi de motor ve araç tekniği sorularından yer almaktadır. Her sorunun puan değer aralığı 2 olduğundan en az 35 soruyu doğru yapmanız gerekir.

Ehliyet sınavından geçmenin yollarından bir tanesi kursta yer alan derslere katılmanız ve tüm çıkan soruları tek tek çözmektir. Sitemizde 2015 yılında çıkmış olan ehliyet sınav soruları, 2015 yılında çıkan ehliyet sorularını ve 2015 motor çıkmış soruları test şeklinde vardır. İstediğiniz ehliyet sınavını soruları çözebilirsiniz. Sınav sonunda doğru ya da yanlış sayınız görüntülenmektedir. Bu sayede hangi ders konularından eksik kaldığınızı görebilir ve o konular hakkında tekrar gözden geçirme yapabilirsiniz.

2015 Yılı Soruları

Sitemizde 2015 trafik çıkmış sorular ve cevapları sitemizde yer almaktadır.  2016 sınavlarına girecek olan sürücü adayları tarafından merak konusu olmaktadır. Sınava hazırlanmak isteyen adaylar geçmiş dönem ehliyet sınav sorularını çözebilmek adına online olarak sitemize ulaşabilmektedir.

Sınav içerisinde 12 ilk yardım sorusu, 23 trafik ve çevre sorusu, 9 araç tekniği sorusu ve 6 trafik adabı sorularından sorumlu olmaktadır. Sınav içerisinde 4 yanlış bir doğruyu götürmemektedir. Toplam yapılan doğru sayısı son derece önemlidir. Sınav toplam olarak tam 1 saat sürmektedir. Sizde çıkmış soruları çözerek kendinizi en iyi şekilde hazırlayabilirsiniz.

Ehliyet Sınavı Tarihi
4 AĞUSTOS 2018

Üye OlŞifremi Unuttum

YENİ “B” SINIFI EHLİYET HAKKINDA BİLGİLER KULLANILACAK ARAÇ: Otomobil ve Kamyonet”B” sınıfı sürücü belgesi otomobil ve kamyon... Devamı

YENİ “B1” SINIFI EHLİYET HAKKINDA BİLGİLER KULLANILACAK ARAÇ: 4 Tekerlekli Motosiklet (Net motorgücü 15 kilovatı, net ağırlığı 400 kilogr... Devamı

KULLANILACAK ARAÇ: Motosiklet (Tüm Motosikletleri kullanır) “A” sınıfı sürücü belgesi sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ... Devamı

YENİ “A2” SINIFI EHLİYET HAKKINDA BİLGİLER KULLANILACAK ARAÇ: 0-35 KW ARASI MOTOSİKLET “A2” sınıfı yeni ehliyet belgesi, gücü... Devamı