2017 ehliyet sinavi cikmis sorular

2017 Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular

Bu yıl ; yani 2017 ehliyet sınavı çıkmış sorular konusundaki kitapları alarak bu testleri çözenler, sınavda başarılı notlar alabiliyor.

Ehliyet sınavı için hazırlanan birçok aday 11 Şubat 2017 Ehliyet Sınavı için heyecanlı bir bekleyiş yaşıyor. Çıkmış sorular ve cevaplar için önceki sınavların sorularını çözen adaylar, bir seferde en az 70 puan almalılar.

Birçok insanın zorlandığı ehliyet sınavı, özellikle kursa devam etmeyen kişileri zorluyor. Sınavda motor, trafik bilgisi ve ilkyardım kategorilerinde 3 ay soru grubu bulunuyor ve bu soruların hepsine cevap vererek en az 70 puan adaylar, uygulama sınavına girmeye hak kazanıyor. uygulama sınavına girenler için de başarıyla geçilen sınav sonrası ehliyet almaya hak kazanabiliyorsunuz.

2017 Ehliyet Sınavı Çıkmış Soruları

Birçok kişi test tekniği olan bu sınavı başarılı bir şekilde geçebilmek için önceki sınavların sorularını çözüyor ve gerçek sınavda daha hızlı ve pratik bir sonuç alabiliyorlar. Çünkü ehliyet sınavında sorulan sorular genelde birbirine benziyor ve zaten standart olan konular değişik kombinlerle kullanılıyor.

Ne kadar çok soru çözerseniz, o kadar başarılı olabileceğiniz ehliyet sınavında kısa sürede iyi bir puan almak için derslere katılarak test çözmeni yetecektir.

Sınavda Neler Soruluyor?

Ehliyet sınavı yazılı sınav ve uygulamalı sınav olarak iki aşamalı yapılıyor. Yazılı sınavı geçemeyenler uygulamalı sınava da giremiyor.

İlkyardım, Motor ve Trafik Bilgisi konularında sorulan sorulara bir de trafik adabı eklenmiştir. Toplam 50 soru sorulan ehliyet sınavında, tüm sertifikalarda aynı sorular sorulmaktadır ve sınav 60 dakika sürmektedir. Yılda 9 kez yapılan ehliyet sınavında başarılı olan adaylar uygulama sınavından da geçerek, ehliyet alabilirler.

Bunun için sınava hazırlık kurslarına devam etmek her zaman faydalıdır. 2017 Ehliyet sınav sonuçları ise sınavdan 10 gün kadar sonra açıklanmaktadır.

Ehliyet Sınavı Tarihi
10 ŞUBAT 2018

Üye OlŞifremi Unuttum