AÖL sınavı soru ve cevapları öğrenme ekranı! 2017

admin
Ocak 7, 2017

Binlerce öğrencinin gireceği AÖL sınavı soru ve cevapları büyük merak konusu oldu. 07 Ocak cumartesi ve 08 Ocak pazar günü itibariyle düzenlenecek olan açıköğretim lisesi sınav soru ve cevaplarının sınav düzenlenme tarihinden hemen sonra açıklanması bekleniyor. Peki AÖL sınavı soru ve cevapları nasıl öğrenilir?

AÖL SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLA

Yukarıdaki bağlantıya tıkladıktan sonra “Güvenlik Kodu” “Öğrenci Numarası” “Şifre” işlemini tamamladıktan sonra AÖL soru ve cevaplarını öğrenebilirsiniz.

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL açık lise 1. dönem sonuçları 30 Ocak 2017 tarihinde yayımlanacak. İkinci dönem sınavları ise 18-19 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilecek. İkinci dönem AÖL sınav giriş belgeleri 14 Mart 2017’de erişime açılacak.

AÖL SINAV BİLGİLERİ

– Öğrenciler sınav giriş belgesinde yazılı sınav merkezleri ve okullarda (salon ve sırada) girmek zorundadırlar.

– Sınav giriş belgesinde bulunan açıklamaları okumanız ve açıklamalara uymanız yararınıza olacaktır.

– Kayıt yenileme işlemi yaptırdığı halde dersini seçememiş öğrenciler ile kayıt yenileme ücretini yatırıp ders seçme işlemini gerçekleştirememiş öğrencilerin Ders Seçimi sistem tarafından yapılmıştır. Seçilen derslerden sınava gireceklerdir.

– Yedek salonda öğrencilerin sınava alınması sınav sorguçlarının değerlendirilmesini geciktirmesi nedeni ile sadece geçerli mazereti olan öğrencilerimizin yedek salonda sınava girebilmek için müracaat etmeleri rica olunur.

– Sınavla ilgili tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yayımlamış olduğu sınav yönergesi ve talimatları doğrultusunda yapılacaktır.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Açık lise eğitimi gören öğrenciler sınava Giriş Belgelerini Milli Eğitim Bakanlığının resmi sitesi maol.meb.gov.tr adresi üzerinden çıkarabileceklerdir. Bahsedilen adresten ya da haberimizin içeriğinde bulunan linkten ulaşacağınız adresten alınacak belgenin bilgisayar çıktısı ile sınava girileceklerdir. Öğrenci numaranız ve şifreniz ile AÖL Bilgi Yönetim Sistemine giriş yapıp, Öğrenci Genel Bilgiler altındaki Sınav Giriş Belgesini tıklayınız ardından açılan sayfadaki yazdır butonuna tıklayarak sınav giriş yerini öğrenebilirsiniz.

AÖL NEDİR?

Açıköğretim Lisesi  herhangi bir nedenle öğrenimlerine devam edemeyen  kişilere, okula devam mecburiyeti olmadan, kendi kendilerine çalışarak yarıda bıraktıkları öğrenimlerini tamamlama ve bir üst okula gidebilme olanağının sağlamaktadır. Bu programı başarı ile bitirenlere Lise diploması verilmektedir. Bu lise diploması ile üniversiteler tarafından yapılan YÖS sınavlarına veya ÖSYM tarafından yapılan YGS ve LYS sınavlarına katılabilir. Başarılı olmaları halinde Türkiye’de üniversitelerde okuyabilirler.

Ehliyet Sınavı Tarihi
23 ARALIK 2017

Üye OlŞifremi Unuttum

Direksiyon sınavını nasıl geçebilirim ? Direksiyon sınavından nasıl geçebilirim sorusuna dair tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. Ehliyet yazı... Devamı

7 Ekim 2017 Trafik Adabı Soruları Devamı