Ehliyet Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım ?

S. UYANIK
Kasım 11, 2016

Ehliyet Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?

Ehliyet sınavından başarılı sayılabilmek için adaylar en az 35 soruya doğru cevap vermek zorundadır. Bu da ciddi bir çalışma sürecini gerektirmektedir.

Ehliyet Sınavı Çöz

Sınavlara hazırlanırken bol bol pratik yapmak gereklidir. Ehliyet sınavları da iyi bir hazırlık süreci gerektirmektedir. İyi bir hazırlık süreci ile ehliyet sınavının başarıyla tamamlanması oldukça kolay olacaktır. Eğitim ve sınav uzmanlarının adaylara en büyük ve önemli tavsiyesi “ehliyet sınavı çöz” olacaktır. Çünkü sınavlara hazırlık sürecinde sınav örnekleri çözmek tecrübe ve bilgi kazanmak adına çok önemlidir.

 

Kurstaki Dersleri Düzenli Olarak Takip edin

Kurstaki dersler müfredata göre yani çıkacak olan soruların konularına göre anlatılmaktadır. Dersleri düzenli takip edip, eğitmene anlaşılmayan noktalar sorulursa sınavda büyük avantaj sağlayacaktır.

Soru Çözün

Ehliyet sınavı soru örnekleri çözmek soru tiplerini öğrenilmesi açısından çok önemlidir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar çok ve farklı soru tipleri çözülmelidir. Anlaşılmayan sorular araştırılmalı, hala cevabı bulunmazsa eğitmene danışılarak sorunun doğru cevabı öğrenilmelidir. Cevabı öğrenilmemiş soru bırakılmamalıdır. Sınavda her bir soru çok önemli olmaktadır. Bir soru eksik cevapladığı için sınava tekrar girmek zorunda kalan birçok aday bulunmaktadır.

Motor Dersine Nasıl Çalışmalıyım?

Motor dersi sürü adaylarının en çok yanlış yaptığı derslerden biridir. Bu nedenle adaylar bu dersi öncelikli olarak çok iyi bir şekilde anladıklarından emin olmalıdır. Anlaşılmayan noktalar varsa tekrar edilmelidir. Öğrenilen konular bol soru çeşitleriyle pekiştirilmelidir. Hatta mümkünse, uygulamalı olarak araç başında derste öğrenilenler tekrar edilerek daha kalıcı bir öğrenme sağlanmalıdır.

Deneme Sınavları Çözün

Sınav tecrübesi en iyi gerçeğe yakın bir şekilde hazırlanmış deneme sınavları çözerek elde edilir. Deneme sınavları çözerek hem zamanı daha iyi kullanma beceri kazanılır, hem de sürücü adayı sınavda nasıl bir strateji izleyip hangi dersten çözmeye başlayacağı gibi konulara daha net bir şekilde karar verebilir. Yapılan yanlışların doğrularını öğrenerek de kalıcı bir öğrenme gerçekleşmiş olur. Bütün bu sebeplerden dolayı sürü adayları bol bol ehliyet deneme sınavı çözerek sınav gününe kadar edinebildiği kadar tecrübe edinmelidir.

Ehliyet Sınavı Tarihi
4 AĞUSTOS 2018

Üye OlŞifremi Unuttum

YENİ “B” SINIFI EHLİYET HAKKINDA BİLGİLER KULLANILACAK ARAÇ: Otomobil ve Kamyonet”B” sınıfı sürücü belgesi otomobil ve kamyon... Devamı

YENİ “B1” SINIFI EHLİYET HAKKINDA BİLGİLER KULLANILACAK ARAÇ: 4 Tekerlekli Motosiklet (Net motorgücü 15 kilovatı, net ağırlığı 400 kilogr... Devamı

KULLANILACAK ARAÇ: Motosiklet (Tüm Motosikletleri kullanır) “A” sınıfı sürücü belgesi sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ... Devamı

YENİ “A2” SINIFI EHLİYET HAKKINDA BİLGİLER KULLANILACAK ARAÇ: 0-35 KW ARASI MOTOSİKLET “A2” sınıfı yeni ehliyet belgesi, gücü... Devamı